Dermastar


+90 (212) 872 55 80
+90 (531) 585 45 97 (WhatsApp)

» Tüm vücut lazer epilasyon

Yüze Lazer uygulanır mı?

Yüz bölgesinde vücut bölgelerine göre çok daha yoğun görünen veya çok ince tüyler bulunur. Bu tüylerin belirli hormon, genetik ve ya kökten çekme işlemleri sonucunda kalınlaşma gösterir. Lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce mutlaka bir uzmana danışmak gerekir. Hormon düzensizliği var ise nedeni tespit edilerek tedavisi başlamalı. Yüz bölgesinin duyarlılığı ve kıl döngüsünün hızlı olması nedeniyle lazer tipi seçilirken dikkatli davranılmalıdır. Alexandrite lazerler, bu bölgedeki tüylerde azalma yerine artışa sebep olabilir. Bu nedenle cilt rengi açık bile olsa, bu bölgede Alexandrite lazer kullanımı önerilmemektedir. Yüz bölgesinde iyi sonuçlarıyla dikkati çeken lazer sistemi, Diode lazerdir. Yüz, boyun, ense Diode lazerlerin en çok kullanıldığı bölgelerdendir.

Unutmamak gerekir: Lazer koyu renk tüy veya kılı etkiler.

 

Diode lazer yüz bölgesi için uygun mu?

Diode lazer yüz bölgesi için uygun ve ince tüylerde kalınlaşma, yayma yapmaz. Yüz bölgesinde en güvenle kullandığımız diode lazerdir. Bunun devamında lazerin etkileyemediği çok çok ince, beyaz, gri, sarı, kızıl tüylerde sonuca iğneli epilasyon yöntemiyle ulaşılır.

 

Yüz Bölgesi İçin En Etkin Lazer Hangisi?

Yüze lazer epilasyon uygulamalarında en güvenilir lazer çeşidi 810nm dalga boyundaki diode lazer cihazlarıdır. Bunun etkinliği bilimsel yollarla yıllar önce kanıtlanmış, tartışmaya açık olmayan bir gerçektir. Tetikleme, çoğalma ve kalınlaşma yapmaz ve kesin kalıcı çözüm sağlar.

 

Yüz Lazer Epilasyonu Kesin Çözüm mü?

Doğru lazer cihazıyla, doğru merkezde ve doğru kişilere uygulama yaptırırsanız kesinlikle kalıcı ve kesin çözüm alırsınız. Unutmayın yüz lazer epilasyon için diod lazer cihazları en başarılı cihazlardır. Lazerin etkileyemediği kıllarda ise (sarı, beyaz ve kızıl kıllar gibi) iğneli epilasyon ile kesin çözüme ulaşılabirlir.