Çoğu insan istenmeyen tüylerden kurtulmayı sadece kozmetik bir problem olarak görmektedir. Buna rağmen, yüz ve vücutta ki istenmeyen veya hoş olmayan tüyler duygusal ve sosyal problemlere neden olabilir. Tüyler geçici olarak depilasyon kalıcı olarak epilasyon yöntemleri ile temizlenebilir.

DEPİLASYON

Depilasyon cildin yüzeyindeki tüyleri temizler.Depilasyon: jilet,tüy dökücü losyonlar,cımbız , balmumu, ağda, iplik ve epilatör aletleriyle yapılabilir. Sir Ağda cilt rahatsızlığı olan kişilere uygulama yapılamaz. Hijyenik ortamda ve usta eller tarafından uygulanması cilt açısından son derece önemlidir. Sir ağda’da kullanılan ürünler kişinin cilt ve kıl yapısına göre seçilmelidir. Ağda uygulama öncesi: Kişi ağdayı ilk yaptırıyorsa ufak bir alana deneme yapılır.

Cilt temiz ve kuru olmalı.Adet döneminde ciltteki hassasıyet göz önüne alınmalı.Cilde daha önce rolon deodorant uygulandıysa silinmelidir. Ağda uygulama sonrası: Ağda kalıntıları temizlenip cilt nemlendirilir.Kişi 12 saat içinde sıcak duş,deniz, sauna, havuz, güneş, solaryum ve alkol içeren deoderantlardan cildini korumalıdır.

Kişi terlemeden şikayet ederse talk pudra kullanabilir. Günümüzde bir çok erkek danışmanımız dönem dönem ağda uyguamasından faydalanmakdır. Salonumuzda genital hariç tüm bölgelere ağda yapılmaktadır. Kalıcı yöntemlerden ilki oldukça eskiden beri kullanılan ve son derece memnun edici sonuç veren iğneli epilasyon yöntemidir. Bu yöntem doğru şekilde uygulandığında kalıcıdır..

İletişime Geçin...