1 saat 300 TL / Dakikası 6,00 TL
İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Uzman estetisyen epilasyon yapılacak bölgeyi antiseptik bir madde ile temizler. Sonra tüğün çıktığı kıl folikülüne kılın kalınlığında bir iğne ile girer ve düşük güçte elektrik akımı verir.Bu elektrik akımı ısıya dönüşerek kıl folükülünü zayıflatır veya tamamen ortadan kalkmasını sağlar.Bu durumda kıl kolayca kökten ayrılır ve cımbızla acı duyulmadan çekilir. Epilasyon için akımın gücü çalışılan kıllın kalınlığına göre değişir. Kullanılan iğneler kişisel ve steril olarak kullanılır. İğneli epilasyon zahmetli ve sabır gerektiren bir yöntemdir. 

Her kıl köküne tek tek girilerek işlem tekrarlanır. Sonuca ulaşmayı kişinin kıl yoğunluğu ve seans aralıkları belirler. İşlem sonucunda ciltte hafif kabarıklık veya kızarıklık görülmesi normaldir. Kısa bir süre içinde kızarıklık ve kabarma geçer.Tedavi süresi kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişir. Tedavi seansları başlangıçta yoğundur. İlk uygulamadan sonra kıllarda azalma görülmeye başlar.İğneli Epilasyon özellikle lazer epilasyon sonunda tamamlayıcı bir yöntem olarakda tavsiye edilir. Ayrıca Lazer epilasyon yönteminin sonuç veremediği beyaz, sarı, gri ve kızıl kıllarda %100 sonuç vermektedir.Tek seanstan sonra %100 sonuç almak mümkün değildir,çünki her kılın yaşam dönemi farklıdır. Bu dönemler Anagen, Katagen ve Telogen dönemleridir. Kıllar Anagen dönemdeyken maksimum sonuç alınacaktır. İğneli epilasyon uygulamayı seçecekseniz doğru yerde yaptırmanız önemlidir.

İĞNELİ EPİLASYON SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • Epilasyonu takip eden 3-4 gün içersinde güneşten korunulmalıdır.
  • Solaryuma girmemeli, cildin oksijen almasını engelleyen faktör parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerin sürülmemesine dikkat edilmeli.
  • Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahris edilmemeli.
  • Özellikle asit bazlı sabunlar hassas ciltlerde alerji ve iritasyona sebep olabilecek ürünlerden kaçınılmalı .
  • Cilt yenileyici nemlendiriciler kullanılmalıdır.
Seansların sayısı, iğneli epilasyon yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna, kalınlığına ve tüylerin yaşam evresine göre değişir. İğneli epilasyon da İlk uygulamadan itibaren etkili sonuçlar alınmaya başlanır. Seanslar başlangıçta yoğundur ancak daha sonraları daha seyrek uygulanmaktadır.
İğneli epilasyonda kıl kesitine uygun altın iğne ile kıl folikülüne girilir. Daha sonra elektrik akımı verilir. Elektrik akımının verildiği alet özel olarak yapılmış belli bir elektrik akımını veren cihazlardır. Isı ve kimyasal reaksiyon ile kıl kökü tahrip olmaktadır.
İğneli epilasyon etkili bir yöntemdir. Modern iğneli epilasyon cihazları ve yöntemleri tedavinin etkinliğini arttırmıştır. Ayrıca kişiye özel iğne kullanımı ile bulaşıcı hastalıklardan korunma sağlanır. İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir yöntemdir.
İğneli epilasyon esnasında hissedilen acı kişinin ağrı duyarlılığına, kıl yapısına ve kullanılan yönteme göre değişir. İğneli epilasyon öncesi anestezik krem kullanılarak ağrıyı aza indirmektedir.
İğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. İğneli epilasyon uygulanmasından sonra kısa süreli geçici kızarıklık ve kabarma oluşabilir.Uygulamadan sonra önerilecek krem ve ilaçlarla bu yan etkiler kısa sürede kaybolmaktadır.
Vücudun her alanındaki tüyler iğneli epilasyon ile giderilebilir.

İletişime Geçin...