Microblading

Son dönemin en popüler kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan microblading, kaşı dökülmüş, şekli bozulmuş, dolgunluğunu kaybetmiş ya da yapısal olarak asimetrik kaş problemi olanların tercihidir. Yapılan işlem sonucu doğal kaş görünümü elde edilmesi nedeniyle erkeklerin de tercihidir. Ucunda mikro iğneler olan kalem ile yapılan yarı kalıcı kaş çizimi sanatıdır. Aslen Japon tekniği olan mikroblading yüzün altın oranına göre ölçü alındıktan sonra tasarlanır. İşlem için ayrılan süre 2 saattir. İşlem sonrası uzman tavsiyelerine uyulması işlemin kaliteli bir şekilde kullanımı açısından %50 etkilidir.

3D Kıl Tekniği Kaş

Kalıcı makyaj cihazı kullanılarak yapılarak, kıl efekti veren kaş uygulamasıdır. Mikropigmentasyon işlemi, steril mikro iğneler ile yapılır. 3D kıl tekniği her cilde uygun değildir. Normal, kuru ve karma ciltlerde doğru uzman eşliğinde cilde uygun işlem gerçekleştirilir. 

Yağlı ve gözenekli ciltlerde renk çabuk atılır ve deri altında dağılma olur. Renk seçimi kişinin saç, kaş ve ten rengine göre seçilir. Kullanım süresi 1-3 yıl arası olup kişinin kullanım durumuna göre sürede değişiklik gerçekleşir. Deniz, havuz, sauna, hamam, solaryum, güneş ve kullanılan ilaçlar işlemin kalıcılığını olumsuz yönde etkiler. Bu işlem için 1,5-2 saat süre yeterli olacaktır. İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler; . Uygulama sonrası şişme ve kızarıklık gibi reaksiyonlar görülebilir, ayrıca buz krem gibi uygulamalar yapılmamalıdır. . Uygulama yapılan bölgeye ilk 3-5 gün su değmemelidir. . 5-10 gün arası oluşan kabuklanma asla soyulmamalı ve hiçbir şekilde krem uygulanmamalıdır. İyileşme süreci kişiden kişiye değişir. . Bir ay içinde deniz, havuz, solaryum, sauna, hamam gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır. . İşlem sonrası günlük hayatınıza ara vermeden kullanabileceğiniz bir uygulama olup,7-10 gün sonra doğal görünüme ulaşılır. . Rötuş 28 günü tamamladıktan sonra kişinin yaş durumuna göre 2 aya kadar uzatılır.

Dudak Renklendirme İşlemi

Kalıcı dudak renklendirme (gençleştirme) işlemi devrim yaratan bir mikropigmentasyon uygulamasıdır.

Tamamen doğal pigmentler ile uygulanıp kişinin görünümünü olumlu yönde etkiler. Dudağın hem kontur hattına hem iç bölgesine yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Dudak çizgisinde uçuk izleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmış renk kayıpları için oldukça ideal bir uygulamadır. Hem bay hem bayan dudaklarında orijinal dudak rengine yönelik doğal dudak renklendirme uygulamaları da yapılır. İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler; . Uygulama sonrası şişme ve kızarıklık gibi reaksiyonlar görülebilir, ayrıca buz krem gibi uygulamalar yapılmamalıdır. . Uygulama yapılan bölgeye ilk 3-5 gün su değmemelidir. . 5-10 gün arası oluşan kabuklanma asla soyulmamalı ve hiçbir şekilde krem uygulanmamalıdır. İyileşme süreci kişiden kişiye değişir. . Bir ay içinde deniz, havuz, solaryum, sauna, hamam gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır. . İşlem sonrası günlük hayatınıza ara vermeden kullanabileceğiniz bir uygulama olup,7-10 gün sonra doğal görünüme ulaşılır. . Rötuş 28 günü tamamladıktan sonra kişinin yaş durumuna göre 2 aya kadar uzatılır.

Kalıcı Eyeliner

Kalıcı eyeliner bir mikropigmentasyon işlemidir. Yapılan uygulamalar kişinin yaşam tarzı, makyaj stili ve sosyal durumu göz önünde bulundurularak uygulanır.

Bu nedenle eyeliner ve dipliner uygulamalarını yaptıran kişiler oldukça konforlu bir süreç geçirirler. Kişiye zaman tasarrufu sağlayarak, kişinin benlik saygısını ve kendine olan güvenini arttırır. Kalıcı eyeliner göz kapağı üstüne uygulanır; tercihe göre hem kuyruklu hem de kuyruksuz olarak yapılmaktadır. Sizi her gün eyeliner çekme zahmetinden kurtarır. Dipliner uygulaması ise gözlerini daha büyük göstermek ve daha derin bakışlar elde etmek isteyen kişilerin mutlaka yaptırması gereken bir uygulama olup yaptıran herkesin “iyi ki yaptırmışım” dediği bir uygulamadır. İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

Uygulama sonrası şişme ve kızarıklık gibi reaksiyonlar görülebilir, ayrıca buz krem gibi uygulamalar yapılmamalıdır. . Uygulama yapılan bölgeye ilk 3-5 gün su değmemelidir. .

5-10 gün arası oluşan kabuklanma asla soyulmamalı ve hiçbir şekilde krem uygulanmamalıdır. İyileşme süreci kişiden kişiye değişir. . Bir ay içinde deniz, havuz, solaryum, sauna, hamam gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır. . İşlem sonrası günlük hayatınıza ara vermeden kullanabileceğiniz bir uygulama olup,7-10 gün sonra doğal görünüme ulaşılır. . Rötuş 28 günü tamamladıktan sonra kişinin yaş durumuna göre 2 aya kadar uzatılır.

Kalıcı makyaj yaptırmaya karar verdiyseniz bu işlemlerin bir sanat olduğunu ve ucuzu olmayacağını bilmenizde fayda var. Uzmanın tecrübesi ve kullanılan malzemeler son derece önemli olmakla birlikte kişinin uzun süreli pişmanlığına veya memnuniyetine neden olur. Uygulama yaptırmadan önce çok iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye eder sağlıklı güzellikler dileriz. Biz Dermastar ailesi olarak bu konuda da son teknolojiyi ve yenilikleri takip ederek deneyimli uzmanlarımızla hizmetinizdeyiz.

İletişime Geçin...